Your browser does not support JavaScript!


História spoločnosti Ford Transit

Ford Transit - úžitkové vozidlo vyrobené od roku 1953 patriace do triedy ľahkých úžitkových vozidiel (LCV). Ford Transit je k dispozícii v mnohých rôznych verziách karosérie, z ktorých najobľúbenejšia je nákladná a osobná dodávka neskôr nazvaná Tourneo. Ford Transit je tretia najpredávanejšia dodávka na svete. Doteraz sa vyrobilo a predalo vyše 8 000 000 dodávkových vozidiel Ford Transit.

Prvá generácia spoločnosti Ford Transit sa volala Ford Taunus Transit a pôvodne bola ponúkaná iba v západnej Európe a Austrálii. Na konci 20. storočia sa však dodávky Ford Transit predali takmer po celom svete s výnimkou Severnej Ameriky. Ford Transit začal svoju expanziu na severoamerický trh v roku 2013 vytvorením ôsmej generácie tejto dodávky. V roku 2015 Ford Transit oficiálne nahradil sériu Ford E.

Už viac ako štyridsať rokov je Ford Transit najpredávanejším úžitkovým vozidlom v Európe. Po uvedení nového modelu na trh sa americký Ford Transit rýchlo ukázal ako najpredávanejšie úžitkové vozidlo v Spojených štátoch. V USA poskytuje spoločnosť Ford Transit 57% podiel spoločnosti Ford na trhu úžitkových vozidiel. Diely Ford Transit sa vyrábajú v Turecku, Číne a dokonca aj v Poľsku.

Ford Transit je tiež niekoľkokrát víťazom Van roka (2001, 2007) a vo svojich menších verziách Transit Custom a Transit Connect tiež získal titul Van roka v rokoch 2013 a 2014.

Ford Transit Modele
(fot: Ford Great Britain)


História Ford Transit - vyberte model


Taunus Transit Transit MK1 Transit MK2 Transit MK3 Transit MK4 Transit MK5 Transit MK6 Transit MK7 Transit MK8 Transit MK9


Čítať ďalej Ford Taunus ->
 
Uveďte kľúčové slovo
Pokročilé vyhľadávanie
Transit Center in Europe