Your browser does not support JavaScript!


Ford Transit MK8 - kde je, ako to funguje

Na tejto webovej stránke nájdete najčastejšie otázky týkajúce sa Fordu Transit MK8 spolu s odpoveďami. Zaujíma vás, kde nájsť číslo VIN alebo ako otvoriť kapotu na dodávke? Všetky potrebné informácie nájdete v texte nižšie.

+Je ford transit úžitkové vozidlo?

Áno, dodávka transit sa považuje za úžitkové vozidlo. Často sa používa na prepravu tovaru alebo osôb na obchodné účely.

+Aká je hmotnosť vozidla ford transit 2014?

2028 kg - 2390 kg, v závislosti od verzie karosérie.

+Koľko dokáže prepraviť dodávka transit?

1110 kg - 1472 kg, v závislosti od verzie karosérie.

+Kde je uvedené VIN na vozidle Ford Transit MK8?

Číslo VIN na vozidle Ford Transit 2014-2019 je vyrazené na spodnej časti podlahy v pravom podbehu kolesa (za pravým kolesom). Okrem toho ho nájdete na nálepke vo výklenku dverí, pokiaľ nebola predtým odlepená.

+Dodáva sa Ford Tranzit s pohonom 4x4?

Áno. Ford Transit sa od roku 1985 dodáva aj vo verzii 4x4 (AWD). V roku 2023 je k dispozícii aj Transit 4x4 s motorom 2.0 EcoBlue. Obľúbené sú aj verzie vytvorené spoločnosťami tretích strán, ako napríklad County alebo Quigley.

+Sú dodávky Ford Transit spoľahlivé?

Ford Transit je jednou z najlepších dodávok na svete, ktorej história siaha až do 60. rokov minulého storočia.

+Čo je ford transit trail?

Ford Transit Trail je špeciálna verzia dodávky Ford s unikátnym zavesením a vonkajšími detailmi karosérie. Odporúčame mriežku chladiča Ford Transit Trail.

+Aký mám Ford Transit?

Navštívte stránku: ford transit diely a vyberte si svoju dodávku zo zobrazenej grafiky.

+Aké sú modely ford transit?

Ford Transit MK1 (1965-1978), Ford Transit MK2 (1978-1986), Ford Transit MK3 (1981-1991), Ford Transit MK4 (1991-1994), Ford Transit MK5 (1994-2000), Ford Transit MK6 (2000-2006), Ford Transit MK7 (2006-2013), Ford Transit MK8 (2014-2019), Ford Transit MK9 (od roku 2019).

+Prečo má Ford Transit 2 batérie?

Použitie dvoch batérií vo vozidle Ford Transit je zvyčajne na zvýšenie štartovacieho prúdového potenciálu. Dodatočná batéria uľahčuje štartovanie dodávky v zime alebo v krajinách s chladným podnebím. Druhá batéria sa používa aj v karavanoch, chladiarenských dodávkach a iných verziách Fordu Transit, ktoré vyžadujú viac elektrickej energie, napríklad na napájanie elektrických spotrebičov.

+Kde sa nachádza poistková skrinka Ford Transit?

Pre prístup k poistkám vo Forde Transit MK8 je potrebné odstrániť plastový panel umiestnený pod volantom. Je pripevnený pomocou západiek a na jeho odstránenie nie je potrebné žiadne špecializované náradie. Na ľavej strane volantu sa nachádza vstup OBD a na pravej strane konektor poistiek. Druhá skrinka sa nachádza pod kapotou a vedľa nej nájdeme nádržku chladiacej kvapaliny 2014 Transit.

+Kde sa nachádza batéria ford transit?

Z bezpečnostných dôvodov sa batéria vo Forde Transit nachádza pod sedadlom vodiča. Ak má vaša dodávka elektricky nastaviteľné sedadlá a batéria je vybitá, na posunutie sedadla musíte použiť štartovacie káble.

+Ktorý motor pre Ford Transit je najlepší?

Súčasná ponuka motorov pre Ford Transit je obmedzená na jediný dieselový motor 2.0 EcoBlue. Ak vás zaujímajú alternatívne pohony, zaujímavou možnosťou by mohol byť elektrický Ford E-Transit. Do roku 2016 sa vyrábali aj dodávky s motormi 2,2 TDCI.

+Aký je rozdiel medzi Ford Transit a Ford Transit Custom?

Ford Transit je veľká dodávka s hmotnosťou do 3 500 kg. Ford Transit Custom je samostatný model dodávky, ktorý sa vyznačuje menšími rozmermi. Ford Transit Custom je kompromisom medzi osobným automobilom a dodávkou. Obe dodávky možno nazvať úžitkovými vozidlami, ale Ford Transit je podstatne väčší a dodáva sa vo viacerých verziách.

+Prečo Ford Transit hrdzavie?

Ford Transit a jeho karoséria hrdzavejú v dôsledku procesu oxidácie prvkov v oceli (železa a jeho zliatin) s atmosférickými zložkami, ako je voda.

+Má ford transit pohon predných kolies?

Ford Transit je k dispozícii s pohonom všetkých kolies (FWD), pohonom všetkých kolies (RWD) a pohonom všetkých kolies (AWD). Výber je na vás.

+Môže Ford Transit ťahať?

Áno, samozrejme. Z technického hľadiska môže Ford Transit ťahať až 3 500 kg. Musíte však dodržiavať cestné predpisy a svoj vodičský preukaz. Ak máte vodičské oprávnenie na vozidlá do 3,5 tony a Ford Transit váži v priemere 2 tony, potom s ním môžete ťahať vozidlá do 1,5 tony.

+Kde sa Ford Transit vyrába?

Ford Transit sa v súčasnosti vyrába v závodoch Ford Otosan (Turecko), Montevideo (Uruguaj), Claycomo (USA) a Kansas City (USA). Treba však poznamenať, že prevažná väčšina vozidiel Ford Transit určených pre európsky trh sa vyrába v Turecku.

+Ako resetovať olej pre Ford Transit?

Vložte kľúč do zapaľovania a otáčajte ním, kým sa neobjavia kontrolky (napájanie). Vašim očiam by sa malo zobraziť hlásenie Service required. Ak sa chcete tejto správy zbaviť, vypnite prístup k napájaniu otočením kľúča do pôvodnej polohy. Potom súčasne stlačte plynový a brzdový pedál a podržte ich približne 30 sekúnd. V ďalšom kroku otočte kľúčom späť do dvoch polôh, pričom brzdovú a plynovú páku držte stále stlačené. Na vlastné oči by ste mali vidieť, že resetovanie olejového servisu bolo úspešne dokončené. V ďalšom kroku otočte kľúčom späť do štartovacej polohy. V tomto okamihu môžeme pustiť pedále akcelerátora a brzdy. Po naštartovaní dodávky by sa na prístrojovej doske malo objaviť hlásenie, že celý postup bol úspešne dokončený.

+Kedy vyjde nový Ford Transit?

V súčasnosti sa neplánuje uvedenie novej generácie Fordu Transit. Podľa nášho názoru sa tak stane najskôr v roku 2025.

 
Uveďte kľúčové slovo
Pokročilé vyhľadávanie
Transit Center in Europe